MALÝ KERAMICKÝ ZÁZRAK PRO VAŠI VELKOU RADOST

 

PŘIJĎTE SI JE K NÁM PROHLÉDNOUT!

Historie Big Green Egg

Původ konstrukce grilu-pece Big Green Egg je starý přes 3000 let. Princip pravděpodobně pochází z Číny, za svůj jej přijali Japonci a nazvali "kamado" - druhové jméno označující pec, troubu, topidlo nebo ohniště.

Po 2. světové válce si američtí vojáci při návratu z Indočíny přiváželi domů tuto zvláštní hliněnou pícku-gril. V zemi se silnou tradicí barbeque si "kamado" získalo díky přípravě nevídaně šťavnatých a chutných jídel velkou pozornost.

Původně používané materiály ale užíváním křehly. Nebyly též schopné snášet vysoký žár žádaný pro moderní grilování a nemohly být používány za deště nebo chladného počasí. Výrobce dnešních grilů BGE vylepšil staré konstrukční typy a před více než třiceti lety představil svůj první výrobek. Ve zkoumání keramických materiálů a výrobních procesů mohl využít poznatky vesmírného programu USA a podařilo se mu tak získat novou, trvanlivou, patentovanou vysoce zátěžovou keramiku. Starodávný princip "kamado" po zásadní inovaci keramikou "kosmického věku" a zdokonalením designu se tak představuje jako nový gril-pec "Big Green Egg", o kterém naši dávní předci mohli jen snít. Trvanlivost a krásu zvyšuje zářivost glazury, která nejen dokonale chrání keramiku, ale zároveň nikdy neztrácí svou působivost.

Big Green Egg – Velké zelené vejce

Big Green Egg překonává ostatní produkty na trhu grilů a venkovních vařičů svou univerzálností a možnostmi. Ani jiné kombinované vařiče nedosahují kvalit a variability Big Green Egg. Od pizzy po žebra, krůty na Boží hod až po zákusky, Big Green Egg překoná všechna vaše očekávání o kulinářské dokonalosti! Big Green Egg je na trhu v sedmi velikostech a tak věříme, že si podle svého životního stylu vybere každý.

Snadno se roztápí

Zapálení kvalitního uhlí je rychlé a snadné. Tvar Big Green Egg umožňuje proudění vzduchu tak, jak je tomu u krbu. Používejte přírodní podpalovač nebo horkovzdušnou pistoli, nikdy nekupujte tekutý podvalovač! Vaše potraviny budou mít přirozenou chuť bez kovové nebo chemické chuti, dokud budete používat přírodní a ekologicky šetrné kusové uhlí.

Snadné ovládání teploty

Můžete grilovat, udit a péct při přesné teplotě díky snadno kontrolovatelnému patentovanému proudění vzduchu. Máte úplnou kontrolu nad teplotou s přesností několika málo stupňů. Preciznost americké výroby zaručuje, že teploměry přesně měří teplotu od 50 do 400 oC.

Jednoduché čištění

Plášť Big Green Egg je pokryt zelenou zdravotně nezávadnou glazurou, která nemění svůj vzhled a snadno se udržuje bez použití chemických čistících prostředků. Uvnitř naleznete nerezový rošť, který se rovněž snadno udržuje. Žár spaluje tuk, který se při vaření uvnitř nahromadil – stejně jako samočistící trouba.

Bezpečnější na užívání

Big Green Egg je extrémně bezpečný na používání, protože keramickcý povrch není tak horký jako při grilování na kovovém grilu a zdroj tepla je chráněn v keramické nádobě – topeništi – uvnitř spodní části BGE.

GRIL

Můžete grilovat steaky, hamburgery, vepřová žebírka a ryby s chutí, která je nesrovnatelná s jídly připravovanými na jiném grilu. Grilování za vysoké teploty (klidně i 400 oC) je rychlé a snadné.

 

TROUBA-PEC

Big Green Egg peče chléb, pizzu, sušenky, koláče, dorty i lépe a rychleji než v kuchyňské troubě! Již nikdy nebudete chtít péct ve vaší domácí troubě!

 

UDÍRNA

Přesná konstrukce Big Green Egg umožňuje extrémní flexibilitu při vaření za nízkých teplot nebo při uzení. Kontrolovaná teplota od 90 oC je zárukou skvělých výsledků pro vaše oblíbené maso, ať je to krůta, šunka, jehněčí, kuřecí, žebra nebo cokoli máte rádi. Chcete-li pomalu vařit na mírném ohni šestnáct až osmnáct hodin… Nic není nemožné!


 

MAXIMÁLNÍ ZÁŽITEK Z VAŘENÍ

 

Špičkový design a patentované funkce 

Pokročilá keramika udržuje teplo a umožňuje přesnou regulaci teploty

Použitelný rozsah 90 oC až 400 oC pro maximální zážitek z vaření

Pevná a robustní konstrukce umožňuje používat BGE za každého počasí 

Přírodní kusové uhlí se dobře zapaluje a je připravené k použití během pár minut

Kvalitní dřevěné uhlí produkuje velmi málo popela a nespálené uhlí se dá použít příště

Vnější povrch zůstává chladnější než kov pro zvýšení bezpečnosti

Precizní pant zaručuje snadné otevírání i jednou rukou

Patentovaná nerez dvířka mají síťku pro maximální bezpečnost

Tlumící těsnění zlepšuje izolační a těsnící kvalitu

Standardem pro „vyrobeno v USA“ je grilovací rošt z nerezové oceli a precizní vnější teploměr

Mnoho dalšího grilovacího příslušenství je k dispozici pro zajištění maximální variability přesně podle vašich představ

 

RESTUJE, PRAŽÍ, PEČE, UDÍ, GRILUJE A VAŘÍ COKOLI OD PIZZY PO STEAKY

 

Přijďte se v létě podívat na BGE gril přímo v akci! V rodinném hotelu SLUNEČNÁ LOUKA na Lipně nad Vltavou můžete ochutnat pokrmy připravené kuchařem na BGE.

 

http://www.slunecnalouka.cz/