CERDOMUS

Italský podnik založený v roce 1969 si za léta existence vydobyl jedno z předních míst na trhu s obkladovým materiálem. Kromě nových a moderně pojatých sérií, které reagují na aktuální módní trendy, rozvíjí i kolekce v ryze tradičním italském duchu. Inovativní přístupy a důraz na detail, to je společnost Cerdomus.

www.cerdomus.com

SAIME

Italská keramička byla založena v roce 1938. Sídlí ve městě Fiorano Modenese v okrese Sassuolo proslulého právě keramikou. Značka Saime ceramiche a Alfalux představuje jednu z nejvýznamnějších skupin v keramickém průmyslu. Zabývá se produkcí širokého spektra keramických dlažeb a obkladů s hlavním důrazem na slinuté neglazované dlažby. Společnost se snaží pochopit a uspokojit potřeby zákazníků v duchu hesla „výzkum jako strategie“, jehož cílem je nabídnout nejvyšší kvalitativní a technologické standardy, stejně tak jako odrážet ve svých výrobcích nejnovější módní trendy.

Katalog ke stažení www.saimeceramiche.com

EMIL CERAMICA

Italská keramička založená v roce 1961 sídlí ve městě Fiorano Modenese v provincii Modena. Emilceramica vždy nabízela vysoce kvalitní produkty, které vyčnívají díky jejich vynikající technické úrovni, která splňuje požadavky jak těch nejnáročnějších zákazníků, tak interiérových designérů a architektů. V současné době čerpá inspiraci v přírodě – v přirozených materiálech a rozmanitostech odstínů.

Katalog ke stažení www.emilgroup.it/emilceramica

PROVENZA

Italská keramička PROVENZA patří od roku 2009 do koncernu EMIL Group. Vyznačuje se mimořádně kvalitním zpracováním a jednoduchým a dobře čitelným designem. Do portfolia nabízených keramiček jsme ji zařadili v polovině roku 2016.

Katalog ke stažení www.emilgroup.it/provenza

APARICI

Španělská keramička CERAMICAS Aparici S.A. byla založena v roce 1961. Sídlí ve městě Castellón de la Plana v provincii Castellón. Pokrývá široké spektrum obkladů a dlažeb. Výrobní závod se rozprostírá na ploše větší jak 280 000 metrů čtverečných s roční výrobní kapacitou 14,5 mil. metrů čtverečných obkladů a dlažeb. I proto je v nabídce téměř pět set různých sérií, z nichž si vybere i nejnáročnější zákazník. 

www.aparici.com/

ERGON ENGINEERED STONE

Keramička vznikla v roce 1991 v rámci skupiny Emilceramica a osamostatnila se v roce 1995. Specializuje se na neglazované dlaždice se značnou odolností a stálostí proti opotřebení, a proto jsou její výrobky architekty hojně využívány v projektech veřejných budov s vysokým provozem. Oblíbené jsou i v zámoří mimo Evropu, zejména v USA.

Katalog ke stažení www.emilgroup.it/ergon-en

APAVISA

Španělská keramička sídlící ve městě Sant Joan de Moró v provincii Castellón je zaměřena na produkci technologicky vysoce vyspělého porcelánu. Výrobní závod se rozprostírá na ploše 200 tisíc metrů čtverečných. Díky vlastním inovacím nabízí portfolio 582 produktů ve 149 barvách, 9 formátech a 5 úpravách povrchu. O mimořádné kvalitě a výjimečnosti svědčí přes tři tísíce velkých projektů uskutečněných po celém světě jen za rok 2015, v nichž byly použity obklady a dlažby z pecí keramičky APAVISA.

www.apavisa.com

UNICOMSTARKER

Italská keramička sídlí ve městě Fiorano Modenese v provincii Modena. Filozofie podniku staví na neustálém hledání nejpokročilejších technologií výroby se zvláštním důrazem na hodnotný design výrobků, který snese nejpřísnější srovnání a předurčuje k použití i v náročných architektonických projektech exteriérů i interiérů. 

Katalog ke stažení www.unicomstarker.it

VIVA

Italská keramička založená v roce 1985. Od začátku se profiluje jako podnik snažící se produkovat keramiku s neotřelým osobitým designem sledujícím nejnovější módní trendy a inovace. Společnost VIVA získala za své výrobky dvakrát prestižní designérskou cenu Zlatý kompas, což jen dokládá kvalitu její produkce.

Katalog ke stažení www.emilgroup.it/viva-en

ARCANA

Španělská keramička Arcana se od svého založení v roce 1997 snaží svou produkcí odlišovat od ostatních výrobců. Nebojí se jít cestou odvážného inovativního designu a to jí na veletrzích pravidelně zajišťuje zaslouženou pozornost.

Katalog ke stažení www.arcanatiles.com

ARIOSTEA

Italská keramička založená v roce 1961 sídlí ve městě Castellarano v provincii Emilia-Romagna. Vyrábí pestrou paletu dlažeb a obkladů z nejkvalitnějších přírodních materiálů pomocí nejmodernějších postupů (sama je držitelem několika výrobních patentů). Keramika je vypalována při teplotách vyšších jak 1300oC, což jí zajištuje vynikající technické parametry. Mimo perfektní kvalitu produktů dbá keramička i na životní prostředí (snižování spotřeby vody, energií, recyklace odpadního materiálu atd.). Výrobky firmy Ariostea patří ke špičce italského keramického průmyslu.

www.ariostea.it

MANETTI GUSMANO & FIGLI

Italská keramička Manetti sídlí v Toskánsku nedaleko Florencie. Zkušenosti získané ve třech stoletích činnosti v kombinaci s jedinečností místní hlíny mají za následek výrobky výjimečné kvality, v přísném souladu se starodávnými tradicemi. Terakota vyráběná v pecích Manetti vždy přitahovala mysl velkých architektů. Podlahy instalované v muzeu Uffizi ve Florencii, hollywoodském muzeu kina v Los Angeles a na letišti Miami svědčí o rozmanitosti a všestrannosti užití.

www.cottomanetti.com

ECOCERAMICA

Italská keramička s dvacetiletou tradicí specializující se na výrobu jedinečných obkladů a dlažeb v historizujícím provedení a zakládající si na vysokém podílu ruční práce.

www.ecoceramica.com

DOSEM

Italský výrobce obkladů a dlažeb s velkým podílem produkce v tradičních barvách a historizujícím stylu.

www.dosemceramiche.it

KRONOS

Kronos je společnost, jejíž kořeny leží v samém srdci oblasti, kde se hodnota proslulé tradice keramické výroby stala součástí kultury a přenáší se z generace na generaci. Její výrobky pro interiér i použití v exteriérech si za více než třicet let vydobyly kvalitou a designem své místo na slunci.

Katalog ke stažení www.kronosceramiche.com